ترک اعتیاد تریاک و عوارض مصرف تریاک
3.3/5 - (15 امتیاز)

تاریخ بروز رسانی شهریور 16, 1400 by

در مقاله شماره و آدرس کمپ ترک اعتیاد تریاک و عوارض مصرف تریاک یا همان افیون، قوی ترین ماده مخدر در کره زمین است. این ماده مخدر دارای مشتقات بسیاری از جمله هروئین، کوکائین، اکسی کانتین، پرکوست، هیدروکودون و… می باشد. هرکدام از این مواد دارای قدرت اعتیاد آوری بسیار بالایی بوده و خود به تنهایی مخدری قوی محسوب می گردد.

ترک اعتیاد تریاک کاری سخت اما شدنیست

سوال اینجاست ترک اعتیاد تریاک کاری سخت اما شدنیست که چه عاملی و یا چه واکنش هایی باعث می شود که بدن به مواد مخدر عادت کند؟ آیا راهی برای از بین بردن این ولع و اشتیاق برای مصرف مواد مخدر وجود دارد؟

جواب این سوال مثبت است. اما باید بدانید که ترک اعتیاد کار چندان ساده ای نیست. زیرا آنچه انسان را وادار به مصرف می کند، قدرت انتخاب او و یا وابسته به اخلاقش نمی باشد که بتوان تنها با داشتن اراده ای قوی از پس آن بر آمد. در حقیقت اعتیاد یک نوع بیماری بوده که سبب عدم تعادلات شیمیایی در بدن می شود. در حقیقت اعتیاد سبب می شود که بدن به مواد مخدر احساس نیاز کند و در نهایت خود را متقاعد سازد که از آن ها استفاده کند.

کمپ ترک اعتیاد تریاک و عوارض مصرف تریاک
ترک اعتیاد تریاک و عوارض مصرف تریاک

عوارض مصرف تریاک

عوارض مصرف تریاک به این حرص و میل بسیار به مواد مخدر Craving می گویند. تریاک و مشتقات آن، بزرگترین دارو های مخدری هستند که بدن را به شدت به خود وابسته می کنند. در حقیقت آن ها گیرنده های خاصی را در بدن غیر فعال کرده، تا از طریق آن هیچ گونه دردی را حس نکنید. در این حالت، شما دارای احساس آرامش و شادی می باشید. این اثرات در ظاهر امر بسیار مطلوب و پرفایده به نظر می رسند، اما در حقیقت ما بدنمان را در شرایط دشواری قرار داده ایم. این شرایط حتی در صورتی که از این مواد به شکل دارو استفاده شود، نیز وجود دارد.

روش قرص ترک اعتیاد با متادون درمانی

مشاوره قرص و شربت متادون درمانی، یکی از بهترین روش های ترک اعتیاد، به مواد مخدر سنتی مانند تریاک و هروئین است. این روش سال هاست، که در بسیاری از کشور های جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

بدن انسان خود را بیشتر شرایط و تغییرات محیطی وفق می دهد. بنابراین وقتی شما به مصرف مواد مخدر می پردازید، بدن تمام سعی خود را می کند تا به پذیرش این مواد بپردازید. از طرفی نیز، ذهن شما به دنبال آرامش و شادی می باشد، بنابراین به شما القا می کند، که تنها در صورت استفاده از ماده مخدر می توانید به این آرامش و شادی دست یابید. از این رو شما به مصرف مواد بیشتری می پردازید. علاوه بر این، ذهن حتی به شما می قبولاند، که شما به این مواد نیازمندید و بدون آن ها زندگی شما خوب به پیش نمی رود.

در رابطه با سوال ترس از خماری تریاک جای نگرانی نیست روشهای مختلف در کمپ وجود دارد همانند دارو درمانی در چهار روز اول بستری با توجه به نظر پزشک صورت میپذیرد.

این مقاله کمپ ترک اعتیاد تریاک در بخش دوم ادامه دارد…

پایان متن.

آقایرنجبر

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Phone icon
تماس فوری!!
شماره تماس اسلامشهر شهریار واوان پرند
WhatsApp icon
شماره واتساپ انتقادات
تماس فوری (تهران و شهرری) وکرج