مرکز درمان کنگره 60 چیست ؟
3.4/5 - (61 امتیاز)

تاریخ بروز رسانی دی 17, 1399 by

به همین منظور در کنگره 60 برای تمامی افرادی که قصد دارند با این روش به ترک اعتیاد بپردازند، به مدت 1 ماه، کلاس هایی در مورد تغییر نگرش در مورد جهان برگزار می شود. سپس و با توجه به میزان تاثیری که این کلاس ها در افراد می گذارد، آن ها را به مراکز کنگره 60  ارجاع داده، تا طرح درمان آغاز شود.

کنگره 60 درمان اعتـیاد چیست ؟

کنگره 60 یکی از اجتماعاتی است، که حدود 17 سال قبل توسط مهندس دژاکام ابداع شد. در این روش که هم اکنون یکی از بهترین روش های ترک بیماران اعتیاد است، درمان به صورت پله ای و توسط دارو های جایگزین مواد مخدر، مانند شربت تریاک صورت می گیرد. هدف کنگره 60 این است که بیمار را کم کم و با تغییر در جهان بینی، روح و جسم او، از اعتیاد دور کند.

به همین منظور برای تمامی افرادی که قصد دارند با این روش به ترک اعتیاد بپردازند، به مدت 1 ماه، کلاس هایی در مورد تغییر نگرش در مورد جهان برگزار می شود. سپس و با توجه به میزان تاثیری که این کلاس ها در افراد می گذارد، آن ها را به مراکز کنگره 60  ارجاع داده، تا طرح درمان آغاز شود.

مرکز ترک اعتیاد کنگره 60
What is the center of the 60 Congress?

شرایط درمان و پذیرش ثبت نام در کنگره 60

طرح درمان توسط تیم پزشکی کنگره 60 که متشکل از پزشک، روانشناس و مددکار است برای 10 الی 11 ماه صورت می گیرد. در این 11 ماه فرد هر بار مقدار مصرف خود را طبق برنامه ی درمانی پزشک کمتر کرده، تا اینکه در ماه های آخر که بدن او کاملا سم زدایی می شود، به تنفر کامل از مواد مخدر می رسد.

در این مدت، هر هفته سه بار در کلاس های تغییر نگرش شرکت کرده، تا روح و ذهن او آماده این تغییر شود. این کلاس ها معمولا توسط روانشناسان و افرادی که قبلا با این روش ترک کرده اند، اداره می شود. همچنین علاوه بر شرکت کردن بیماران اعتیاد در این جلسات، همسران و یا مادران این افراد نیز باید چند جلسه ای را در کلاس حضور یابند تا آموزش های لازم در جهت برخورد مناسب با بیماران اعتیاد را فرا گیرند.

شرایط ثبت نام در کنگره 60
شرایط ثبت نام درمانی در کنگره 60

محدودیت درمانی با کنگره 60

درمان با روش کنگره 60 نیز مانند بسیاری از روش های دیگر، دارای محدودیت های خاص خود است. مثلا این جمعیت، درمان افراد زیر 18 سال و یا بالای 54 سال را نمی پذیرد و یا از پذیرش بیمارانی که دارای سابقه خاص مانند خودکشی و یا اقدام به قتل هستند، خودداری می کند. یکی دیگر از محدودیت هایی که در کنگره 60 وجود دارد، کمبود این مراکز برای ترک اعتیاد زنان می باشد. زیرا که کنگره 60 را اکثرا افرادی دایر می کنند، که خود قبلا مسیر اعتیاد را طی کرده اند و هم اکنون تجربیات خود را در قالب کلاس های جهان بینی در اختیار سایر افراد قرار می دهند.

این مقاله در حال بروزرسانی میباشد.

پایان پیام.

آقایرنجبر

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Phone icon
تماس فوری!!
شماره تماس اسلامشهر شهریار واوان پرند
WhatsApp icon
شماره واتساپ انتقادات
تماس فوری (تهران و شهرری) وکرج